مزوتراپی صورت

قیمت مزوتراپی، هزینه مزوتراپی صورت

مزوتراپی یکی از روشهای زیبایی پوست مخصوصا پوست صورت است که قیمت و هزینه باصرفه و معقولی دارد. برای اطلاع از قیمت و هزینه مزوتراپی با ما همراه باشید.

مزوتزاپی

مزوتراپی (به انگلیسی mesotherapy) از دو کلمه meso و  therapy گرفته شده و در لغت به معنای درمان میانی است. مزوتراپی یک روش تزریقی است که بر روی لایه میانی پوست صورت میگیرد. روش مزوتراپی اولین بار توسط میشل پیستور(Michel Pistor) پزشک فرانسوی در سال ۱۹۵۲ با هدف تسکین درد ابداع شد.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی روشی غیر جراحی است که عصاره‌های گیاهی، مواد موادمعدنی، ویتامینها، آمینواسید و آنزیمها از طریق یک سوزن به ناحیه میانی پوست تزریق میشود. به ترکیب این مواد مغذی کوکتل گفته میشود.

اگرچه مزوتراپی اولین بار برای تسکین درد مورد استفاده قرار گرفت اما امروزه کاربردهای بسیار فراوان و متنوعی پیدا کرده است. 

کاربردهای مزوتراپی

از مهم ترین کاربردهای مزوتراپی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• حذف چربی صورت،  شکم، پهلو، باسن، ران و بازو

• از بین بردن چین و چروک پوست

• سفت کردن پوست شل

• روشن کردن رنگدانه پوست

• ترمیم پوست

• درمان ریزش مو

هزینه مزوتراپی
اصلاح فرم بینی با مزوتراپی

مزوتراپی چگونه انجام میشود؟

با توجه به هدف شما از انجام مزوتراپی و اینکه پوست شما به تشخیص پزشک چه چیزهایی نیاز دارد، یکی یا ترکیبی از مواد معدنی، ویتامینها، آمینواسیدها و آنزیمها به پوست شما تزریق میشود. این تزریق طی چند جلسه از طریق سوزنهایی بسیار ظریف به لایه میانی پوست صورت میگیرد. این کار اگر تحت بی حسی موضعی انجام گیرد کاملا بدون درد است اما اگر پزشک از بی حسی موضعی استفاده نکند احتمالا کمی درد را احساس خواهید کرد.

انواع مزوتراپی

با توجه به کاربردهای متعدد مزوتراپی، انواع مختلفی دارد و برای نقاط مختلف صورت و بدن اجرا می¬شود.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت روشی برای درمان، زیبایی و جوان‌سازی پوست صورت است. در مزوتراپی صورت مواد مغذی به لایه ای میانی پوست تزریق میشود و پوست صورت را تقویت میکند.

مزوتراپی پوست صورت برای بهبود کیفیت پوست، روشن شدن رنگ پوست، از بین بردن چین و چروکها، رفع لک و درمان آکنه و التهابات پوستی مورد استفاده قرار میگیرد.

مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی زیر چشم با هدف کاهش تیرگی، پف و چین و چین و چروک زیر چشم انجام میشود. مزوتراپی یکی از بهترین و موثرترین روشهای تقویت و بهبود پوست است.

انجام مزوتراپی زیر چشم بدون حس کردن درد خاصی و در ۲ تا ۸ جلسه انجام میشود. مدت زمان هر جلسه مزوتراپی زیر چشم حدود نیم ساعت میباشد.

مزوتراپی پوست و مو

مزوتراپی مو روشی درمانی است که با با تزریق کوکتلی ویژه از مواد مغذی به پوست سر سبب تقویت مو و پوست سر میگردد. مزوتراپی مو باعث بهبود جریان خون در پوست سر، درمان ریزش مو، رشد بیشتر و پرپشت شدن موها، تقویت ریشه و ساقه مو و کاهش التهابات در این قسمت میشود.

این روش بدون درد ایمن و بسیار موثر است بطوریکه تقریبا بر روی ۹۵ درصد از افراد، موفق عمل میکند.

مشابه این روش مزوتراپی ابرو و مزوتراپی ریش هم انجام میگیرد.

مزوتراپی بینی

مزوتراپی بینی روشی غیر جراحی و جدید برای زیباسازی و تغییر فرم بینی است. در این روش با تزریق یک کوکتل از مواد مغذی و فیلرها به لایه های پوست بینی باعث رفع مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی، پهن بودن، انحنا و ناهمواریهای بینی میشود.

مزوتراپی بینی بسیار به صرف‌تر و راحتتر و ایمنتر عمل بینی است. در بسیاری از مواقع که نیازی به کوچک کردن بینی نباشد مزوتراپی بهترین انتخاب برای اصلاح فرم بینی میباشد.

مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری که به آن مزوتراپی چربی سوز نیز میگویند روشی کم تهاجمی، ایمن و موثر برای حذف چربیها در نواحی شکم، رانها، پهلو، بازو و غبغب است. در این روش کوکتلی از مواد مغذی به نقاط مورد نظر تزریق میشود و شکستن سلولهای چربی موجب لاغری در ناحیه مد نظر میشود.

مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب روش تزریقی برای کاهش چربیها در ناحیه غبغب است. در این روش کوکتل تزریقی به وسیله سوزنهایی نازک به پوست ناحیه بین چانه و گردن تزریق میشود. این مواد تزریقی با انحلال چربیهای این ناحیه آنها را دفع و باعث کاهش اندازه غبغب و در نتیجه زیبایی صورت میشود.

مزوتراپی غبغب مانند سایر مزوتراپی ها بدون درد، ایمن و موثر است.

عوارض مزوتراپی

مزوتراپی روشی کم خطر و ایمن است اما ممکن است عوارض جانبی هم به همراه داشته باشد.

چند جلسه مزوتراپی لازم است؟

به طور دقیق نمی‌توان گفت که چند جلسه مزوتراپی لازم است. تعداد جلسات مزوتراپی با توجه به نوع آن متغیر است. اما معمولا به ۳ الی ۱۵ جلسه برای رسیدن به نتیجه دلخواه لازم است.

برای اطلاع کاملتر میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

انواع مزوتراپی

با توجه به کاربردهای متعدد مزوتراپی، انواع مختلفی دارد و برای نقاط مختلف صورت و بدن اجرا میشود.

توجه داشته باشید که مزوتراپی با مزوژل فرق دارد و هزینه مزوژل صورت با هزینه مزوتزاپی متفاوت است. 

قیمت مزوتراپی

هزینه مزوتراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. 

۱. تعداد جلسات مزوتراپی: همانطور که گفته شد با توجه به نوع مزوتراپی و شرایط پوستی(یا مو) شما بین ۳ تا ۱۵ جلسه مزوتراپی نیاز هست. هزینه هر جلسه مزوتراپی جدا حساب میشود. پس هرچه تعداد جلسات بیشتری لازم باشد قیمت مزوتراپی بیشتر خواهد شد.

۲. نوع و مقدار کوکتل استفاده شده: کوکتل استفاده برای هر شخص منحصربه‌فرد بوده و پزشک آن را از ترکیب عصاره‌های گیاهی، مواد موادمعدنی، ویتامینها، آمینواسید و آنزیمها تهیه میکند. پس هزینه کوکتل و مقدار آن در هزینه نهایی حائز اهمیت است.

۳. نوع مزوتراپی: همانطور که اشاره شد مزوتراپیهای متفاوتی و با اهداف متفاوتی انجام میگیرد. مزوتراپی نقاط مختلف صورت و بدن هزینه‌های متفاوتی دارند.

۴. تخصص و تجربه پزشک: پزشک متخصص با معاینه پوست و آگاهی از نوع مشکل اقدام به تهیه کوکتل از مواد مغذی متفاوت میکند. این امر بسیار مهم بوده زیرا در صورتی که کوکتل استفاده شده مناسب پوست شما نباشد عوارض جانبی بسیاری همراه خواهد داشت. 

اساسا پزشکان متخصص پوست باید کار مزوتراپی را انجام دهند. اما امروزه متاسفانه بسیاری از افراد با تخصص غیر مرتبط و حتی گاها بدون داشتن مدرک پزشکی اقدام به انجام مزوتراپی می‌کنند که بسیار خطرناک است.

توصیه میشود قبل از انجام مزوتراپی از تخصص و تجربه پزشک مطمئن شوید. یقینا پرداخت هزینه مزوتراپی بیشتر و درمان توسط یک پزشک متخصص بسیار بهتر از پرداخت هزینه مزوتراپی کمتر به افراد غیرمتخصص میباشد.

۵. موقعیت جغرافیایی: هزینه انجام مزوتراپی در نقاط مختلف کشور تفاوتهایی دارد. در شهرها و مناطقی که هزینه زندگی بالاتر بوده معمولا قیمت مزوتراپی نیز بیشتر است.

هزینه مزوتراپی در سال ۱۴۰۳

با توجه به نکات بالا قیمت مزوتراپی به عوامل مختلفی وابسته است و به طور دقیق نمی‌توان هزینه‌ی مشخصی برای آن بیان کرد. برای اطلاع دقیق از مشاوره و قیمت مزوتراپی میتوانید شماره‌های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید و از متخصصان کلینیک GMK درخواست راهنمایی و اعلام هزینه کنید.

همچنین کلینیک GMK که در سه سال گذشته به عنوان برترین کلینیک زیبایی پوست و مو در تهران و ایران شناخته شده است؛ تمام خدمات زیبایی و جراحی پوست و مو را انجام میدهد. شما عزیزان زیباجو برای اطلاع از قیمت بلفاروپلاستی یا زیباسازی دندان مانند هزینه کامپوزیت دندان میتوانید از متخصصان این کلینیک کمک بگیرید.

MohsenGdrz
MohsenGdrz
مقالات: 40

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *