زیبا سازی دندان

زیبا سازی دندان ، روش های زیبا سازی دندان

این صفحه درباره روش های زیبا سازی دندان در ایران و جهان میباشد ، که از جمله مهمترین این روش های میتوان به لمینت ، کامپوزیت ، بلیچینگ ، ارتودنسی و غیره میباشد که برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های سایت تماس بگیرید

زیبا سازی دندان

دندان یکی از مهمترین اعضای صورت است که در زیبایی و جذابی چهره بسیار حائز اهمیت است . عمل کشیدن دندان به قرنها پیش از میلاد برمیگردد ولی آنچه را که به صورت امروزی و پیشرفته میبینید از قرن ۱۷ به وجود آمده است.

کلینیک از جمله خدمات زیبایی در نواحی دهان و دندان مانند بوکال فت که در نواحی دهان است ، خدمات دیگری مانند بلفاروپلاستی و غیره را نیز انجام میدهند که برای اخذ قیمت این خدمات مانند ، قیمت بوکال فت و قیمت بلفاروپلاستی میتوانید به صفحات هر کدام مراجعه نمایید.

انواع روشهای زیبایی دندان

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، مینای دندان به مرور ضعیف میشود و محافظت از دندان به خوبی صورت نمیگیرد. البته عواملی چون مصرف سیگار و مواد مخدر و همچنین مواد غذایی مانند ادویهجات زمان ضعیف شدن مینای دندان را کوتاهتر میکند و در نهایت باعث زرد شدن و پوسیدگی دندان میشود.
زیبایی دندان باعث میشود لبخندهایمان نیز دلنشین و زیبا باشد. امروزه با پیشرفت صنعت علم، زیبایی دندان به چندین روش مختلف صورت میگیرد که در ادامه با آنها آشنا میشویم.

زیبا سازی دندان
زیبا سازی دندان

لمینت دندان :

لمینت یک روکش شیشهای و نازک است که لایه روی دندان را پوشش میدهد و باعث میشود دندانها سفیدتر و زیباتر شوند. یکی دیگر از مزایای لمینت پوشش دادن بی نظمی دندان و فاصله بین دندانها است. همچنین روی لمینت میتواند جرم گیری دندان صورت بگیرد. لمینت میتواند به صورت سرامیکی و کامپوزیتی انجام شود.

لمینت

کامپوزیت دندان : 

کامپوزیت یک نوع پرکردگی دندان است که در اثر شکستگی صورت گرفته است. معمولا از کامپوزیت برای پرکردگیهای کوچک استفاده میشود چون در پرکردگیهای بزرگ کامپوزیت زودتر پوسیده میشود.

کامپوزیت دندان

بلیچینگ دندان:

بلیچینگ یک فرآیند سفید کردن دندانهای زرد و کدر است که با استفاده از مواد شیمیایی (پروکسید هیدروژن یا پروکسید کاربامید) صورت میگیرد. در این روش این مواد شیمیایی را روی دندان قرار میدهند و با استفاده از لیزر و یا حرارت شروع به از بین بردن لک ها میکند. این روش حدود ۱ ساعت تا ۹۰ دقیقه طول میکشد.
بلیچینگ را نیز میتوانید در خانه انجام دهید. معمولا میزان غلظت ژل خانگی نسبت به ژل مطب دندانپزشکی پایینتر است و مدت زمان بیشتری طول میکشد تا به نتیجه دلخواه برسید. این کار را هر شب و یا یک شب در میان به مدت بیست دقیقه در طول سه هفته انجام دهید تا دندانهایتان سفید شود.

بلیچینگ دندان

ارتودنسی دندان : 

ارتودنسی دندان یا به طور عامیانه تر سیم کشی دندان، یکی از رایجترین راهکارهای زیبایی دندان است که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد. این روش برای کسانی که دندانهایشان نامظم و یا از هم فاصله گرفته است مناسب است همچنین برای اصلاح زاویه سازی فک و مفاصل فک نیز کاربرد دارد.
در ارتودنسی با کمک ابزار مورد نظر دندانها سیم کشی میشوند و به جای مناسبی که برای آنها در نظر گرفته شده است حرکت داده میشود و در نهایت زیبایی دندان صورت میگیرد.

ارتودنسی دندان

ایمپلنت دندان :

گاهی اوقات به دلایل مختلف دندان پوسیده میشود و باید کشیده شود تا از درد حاصل از دندان درد نجات پیدا کرد. حالا با استفاده از ایمپلنت میتوان جای خالی آن دندان را با دندان مصنوعی پر کرد تا علاوه بر فواید آن، زیبایی به دندانها برگردد. ایمپلنت اگر توسط دندانپزشک متخصص و مواد با کیفیت انجام شود میتواند دائمی باشد و نتایج مناسبی داشته باشد.

ایمپلنت دندان

جرم گیری دندان : 

جرمگیری یک روش بدون درد برای زیبایی دندان است. این روش مناسب افرادی است که جرم دندانهایشان زیاد نیست و با استفاده از روش جرمگیری میتوانند دندانهای خود را بتراشند و پلاکتها را از روی آنها بردارند.

جرم گیری دندان

مینا کاری دندان :

با استفاده از این روش، دندانهایی که هم سطح نیستند را در ردیف هم قرار میدهند و به حالت تراز درمی آیند. معمولا به همراه این روش، از سفید کننده دندان و روکش دندان نیز استفاده میکنند تا نتیجه قابل توجهی برای زیباجو داشته باشد.

لاک سفید کننده دندان : 

لاک سفید کننده همانند لاک قلم گیر عمل میکند. با استفاده از مواد شیمیایی که در داخل لاک وجود دارد میتوانید دندانهای خود را لاک بگیرید تا از حالت کدری و زردی دربیایند.
روش استفاده از لاک سفید کننده دندان به این صورت است که ابتدا مسواک میزنید سپس لاک را به دندانهای خود میمالید و بعد از ۱۵ دقیقه دهان خود را میشویید و مجددا مسواک میزنید. این کار را میتوانید دو یا سه بار در روز تکرار کنید و به مدت یک ماه ادامه دهید تا نتیجه مطلوبی داشته باشد.

بریج کردن دندان :

بریج کردن یا پل دندان روشی است ک برای فضای خالی بین دو دندان استفاده میشود و به اصطلاح به آن پل دندان میگویند. اگر بین دندانهایتان یکی را از دست دادید یا آن را کشیدهاید بهترین روش برای پر کردن و زیبایی آن قسمت، بریج کردن دندان است. در این روش جای خالی را با دندان مصنوعی به دندانهای کنار آن وصل، و پیچ و مهره میکنند.
معمولا دندان پزشکان زمانی که امکان ایمپلنت وجود نداشته باشد از این روش استفاده میکنند.

روکش دندان : 

روکش دندان معمولا سطح دندانهای جلو را می پوشاند و لایه نازکی دارند که هم رنگ دندان هستند. این روکشها به صورت جنس چینی و صمغی در بازار وجود دارند.

در پایان این مقاله باید خدمت شما عرض کنیم که با استفاده از مسواک زدن مرتب و نخ دندان کشیدن و رعایت نکات بهداشتی میتوان از دندانهای خود مراقبت کرد و دندانهای طبیعی زیبایی داشته باشید.

سخن پایانی : 

روش های زیبا سازی دندان یکی از بزرگترین و مهمترین روش ها برای زیباسازی صورت میباشد که معمولا کسانی که قصد انجام همچین خدماتی را دارند ، از نواحی فک و چانه نیز مشکل دارند ، که کلینیک گل (GMK) بیشتر این خدمات از جمله زاویه سازی چانه ، و فک را انجام میدهد.

MohsenGdrz
MohsenGdrz
مقالات: 40

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *