کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ ، کامپوزیت دندان قیمت

کامپوزیت دندان از مهمترین روش ها در زیبا سازی دندان میباشد که برای انجام این خدمات بهتر است به یک کلینیک دندان پزشکی و یک جراح و متخصص خبره مراجعه نمایید.

همه ما در طول زندگی با مشکلات دندان درد مواجه شدیم یا می‌شویم که در اثر پوسیدگی، ترک و خراب شدن، دندان به درد می‌آید که با استفاده از کامپوزیت میتوان این عارضه را برطرف کرد.

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت یک عمل زیبایی دندان است که با استفاده از آن، دندانهای پوسیده و شکسته  را ترمیم میکند و علاوه بر درمان دندان، باعث زیبایی دندانها و لبخند های مان میشود. طیف رنگی کامپوزیت و نیز از رنگ طبیعی دندان تا رنگ سفید صدفی است که از آن برای درمان و زیباسازی دندان به کار گرفته میشود.

کامپوزیت دندان چگونه انجام میشود؟

دندانهای شما اول توسط دندانپزشک بررسی میشوند و هر کدام که خراب است مورد بررسی قرار می‌ گیرند، سپس موادی که اول به صورت خمیر است را روی دندان می‌ گذارد و با استفاده از لیزر مخصوص، با تابش روی آن خمیر، دندان خراب و پوسیده شما سفت و محکم و به یک دندان سالم و مرتب تبدیل میشود. این ماده از چند ماده دیگر به نام: گلاس، کوارتز و رزین آکریلیک به وجود آمده است.

قیمت کامپوزیت دندان
قیمت کامپوزیت دندان

تفاوت کامپوزیت با لمینت

 • کامپوزیت نیاز به زمان درمان ندارد و طی یک روز انجام میشود ولی لمینت باید توسط دندانپزشک قالب‌گیری شود و به لابراتوار ارسال شود تا قالب آماده شود. تقریبا از زمان قالب‌گیری تا فرآیند کامل درمان، سه هفته طول می‌کشد
 • کامپوزیت نیاز به تراش دندان ندارد ولی در لمینت دندان باید تراش بخورد
 • معمولا لمینت از کامپوزیت بادوامتر و مقاومتر است.

تفاوت کامپوزیت با ایمپلنت

در واقع ایمپلنت برای دندانهای از بین رفته به کار میرود و به نوعی کاشت دندان محسوب میشود ولی کامپوزیت روکشی است برای دندانهایی که مقدار کوچکی از آنها پوسیده شده است و برای سفید کردن دندان نیز از آن استفاده میشود.

فواید کامپوزیت دندان

 • مهمترین کاربرد کامپوزیت، درمان دندان است؛ دندانها به مرور بر اثر تولید اسید پلاک ها و باکتریهای دهان، دچار پوسیدگی میشوند و داخل دندان یا بخشی از آن سوراخ و فرسوده میشود، با استفاده از کامپوزیت میتوان بخش پوسیده و سوراخ دندان را با مواد کامپوزیتی ونیر پر کرد و دندانهایتان سالم شود
 • یکی دیگر از کاربردهای کامپوزیت، جنبه زیبایی آن است، ردیف جلوی دندان اگر دارای شکستگی یا فاصله و یا نامرتب باشند با استفاده از کامپوزیت میتوان فاصله و شکستگی آن را برطرف کرد و به دندانها نظم داد 
 • کامپوزیت می‌ تواند باعث جلوگیری از پوسیدگی بیشتر دندان شود
 • از کامپوزیت برای روکش دندانها نیز استفاده میشود و در نتیجه دندانهایتان سفید میشوند
 • کامپوزیت باعث زیبایی لبخند شما میشود.

کامپوزیت دندان چقدر زمان میبرد؟

معمولا بین ۸ تا ۱۰ دندان روی هر فک، باید کامپوزیت شوند و کار هر فک در یک روز انجام میشود که تقریبا پنج تا شش ساعت زمان میبرد.

چه افرادی میتوانند کامپوزیت انجام دهند؟

در مورد این سوال باید خدمت شما زیبا جویان عزیز عرض کنیم که برای کامپوزیت سن خاصی در نظر گرفته نشده است فقط شرایط شما بستگی به نوع دندانها و فک شما دارد. اگر دندانهایتان زیاد کج باشند عمل ارتودنسی دندان برایتان مناسب است و یا اگر فک شما ایراد داشته باشد، ایمپلنت برای شما مناسبتر است.

مراقبتهای پس از کامپوزیت

 • سلامت دندانهای شما پس از کامپوزیت بستگی به خودتان دارد و با مراقبتهای بیشتر، طول عمر مواد کامپوزیتی نیز بیشتر است. در نظر داشته باشید پس از عمل کامپوزیت حتما مسواک زدن و نخ دندان را در اولویت بگذارید. 
 • از شکستن مواد غذایی سخت مانند آجیل و هسته میوه با دندان خودداری کنید.
 • اگر قبلا عادت دندان قروچه داشته‌ اید آن را حتما کنار بگذارید چون با این کار کامپوزیت های شما ترک بر می‌ دارند و سپس میشکنند.

طرح لبخند با کامپوزیت

کامپوزیت برای درمان دندان مناسب است ولی مهمترین کاربرد کامپوزیت طرح لبخند آن است. با استفاده از کامپوزیت میتوان لبخندی دلنشین و زیبا را تجربه کرد. چند روش کامپوزیت برای زیبایی طرح لبخند وجود دارد:

 • بلند بودن دو دندان جلو نسبت به دندانهای دیگر(Enhanced)
 • کل دندانهایتان در یک خط مستقیم قرار گرفته شوند (Hollywood) 
 • یک روش دیگر وجود دارد که مناسب افرادی است که لبهای برجسته‌ای دارند که به آن اُوال (Oval) میگویند.

نکاتی که قبل از کامپوزیت باید بدانیم:

همه ما میدانیم قیمت بالا گفتن نشانه کیفیت خوب کار نیست ولی قیمت پایین قطعا می‌ تواند بی‌ کیفیت بودن جنس مورد نظر را نشان دهد. البته همیشه استثنا وجود دارد. دندان یکی از مهمترین اعضای بدن است که هم از لحاظ کارکرد برای بدن و هم از لحاظ زیبایی حائز اهمیت است پس در انتخاب دندانپزشک متخصص و کار بلد حتما دقت داشته باشید و کارهای او را حتما نگاه کنید. چون کار غیر تخصصی می‌ تواند لثه شما را به خطر بیندازد و حتی بعد از کامپوزیت دهان شما بو بدهد. همچنین کار نامناسب، زیبایی دهان و دندانتان را نیز به خطر می اندازد.

سوالات متعدد شما

بهترین کشور سازنده کامپوزیت

کشورهایی مانند آمریکا، ژاپن و سوئیس بهترین برندهای کامپوزیت را در دنیا دارند. ولی باز هم نمیشه به کشور سازنده اکتفا کرد و باید حتما با پزشک مشورت کرد چون همان کشور ممکن است برند غیرمناسبی هم داشته باشد.

کامپوزیت چقدر دوام دارد؟

دوام کامپوزیت مانند هزینه آن به چند عامل از جمله: کیفیت، تخصص و کار پزشک و مراقبتهای بعد از آن بستگی دارد. معمولا کامپوزیت بین ۵ تا ۱۰ سال به صورت مفید برای شما می‌تواند تداوم داشته باشد.

آیا کامپوزیت را میشه ترمیم کرد؟

کامپوزیت بر خلاف لمینت میتوان روی آن ترمیم انجام داد بنابراین اگر دندانتان بعد از کامپوزیت، دچار لب پرگی یا ترک و شکستگی شد با مراجعه به همان دندانپزشک مورد نظر ترمیم ان را انجام دهید.

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲

هزینه کامپوزیت مانند دیگر روشهای زیبایی دندان به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. عواملی چون جنس و کیفیت کامپوزیت، دستمزد پزشک، موقعیت جغرافیایی کلینیک، تعداد دندانهایی که می‌خواهید کامپوزیت کنید و نوع کامپوزیتی که می‌خواهید انجام دهید بستگی دارد.

هزینه کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۲

 در واقع معنی دو کلمه هزینه و قیمت باهم تفاوتی ندارند فقط بعضی از زیباجویان عزیز هم استعلام هزینه کامپوزیت می‌گیرند و هم استعلام قیمت کامپوزیت.

حال بر اساس موارد بالا، برای هر یک واحد دندان شما بین ۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان هزینه کامپوزیت آن است.اگر قصد کامپوزیت کل دندانهایتان (منظور ۱۰ عدد در فک بالا و ۱۰ عدد در فک پایین) را دارید باید هزینه‌ای ما بین ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ تا ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان برای آن در نظر داشته باشید.

شما زیبا جویان عزیز و گرامی برای مشاوره رایگان و اخذ نوبت با شماره تلفنهای کلینیک GMK (گل) که در سایت اخذ شده است میتوانید با ما در تماس باشید یا همچنین برای دیدن نمونه کارها ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

سخن پایانی

کلینیک GMK یک کلینیک و یک مجموعه با خدمات زیبایی صورت و بدن مانند بوکال فت ، بلفاروپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپو ۳۶۰ درجه و غیره و غیره در خدمت همشهریها و هم وطنان گرامی میباشد که برای مشاهده و توضیح درباره این خدمات میتوانید به صفحه هر کدام از این خدمات مراجعه نمایید.

MohsenGdrz
MohsenGdrz
مقالات: 40

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *